Po co nam modlitwa?

Modlitwa

Written by:

Otóż to, po co mamy się modlić? W zasadzie to tak samo, jakby zapytać po co oddychać. Modlitwa jest dla człowieka bardzo ważnym ogniwem łączącym go ze Stwórcą. I nie jest to tylko kwestia odklepania pewnych formułek, to kwestia osobistej rozmowy, refleksji i powierzenia Bogu naszych największych tajemnic duszy i ciała. Życie prawdziwego, uczciwego katolika bez modlitwy jest tak naprawdę niemożliwe.

O co i jak się modlić?

Na tym polu wielu z nas popełnia bardzo duże, wręcz podstawowe błędy. Najczęściej modlimy się o coś, o zdrowie, pomyślność, pieniądze, szczęście. Tylko, czy to jest właściwa postawa, czy ona pozwoli nam zauważyć owoce naszej modlitwy. Przecież Bóg wyposażając nas w zdolność samodzielnego myślenia i stanowienia o sobie, dał nam wolną wolę. I to On wie o tym, co dla nas jest dobre, potrzebne i rozwijające. Nie nam decydować zatem o tym o co prosimy i czego pragniemy. Modlić się i rozmawiać powinniśmy, ale nie decydować za naszego Stwórcę o łaskach, których będziemy doświadczać. To On wie, co jest dla nas dobre i to pomimo, iż w danym momencie wydaje nam się, tak po ludzku, zupełnie inaczej.

Gdzie się modlić?

W zasadzie odpowiedź bardzo prosta, ale często dla ludzi niewygodna. Kościół i modlitwa stanowią po prostu jedno, nie ma lepszego miejsca na modlitwę i na doświadczenie bliskiej obecności Boga. Tylko w Kościele znajdziemy Go najbliżej, wręcz na wyciągnięcie ręki. A czy chcemy Go tam odnaleźć, to już zupełnie inny temat. Często bowiem teoretycznie Go szukamy, ale raczej tak, by nie znaleźć….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *