Dlaczego boimy się modlitwy?

Modlitwa

Written by:

Człowiek, jako istota myśląca, mająca własną wolę nie zawsze chce dostrzec Boga w swym życiu. Łatwiej nam żyć w przekonaniu, że to my sami o wszystkim decydujemy, że sami możemy wszystko stworzyć, zmienić, poprawić.

Czy na pewno sami możemy żyć….?

Nachodzą nas czasem takie myśli, że coś się wydarzyło, wręcz niewiarygodnego, co nie miało prawa się zdarzyć. Łatwo to też tłumaczymy zbiegiem okoliczności, przypadkiem, łutem szczęścia. A może jednak to było coś więcej, może to ktoś inny za tym stoi…. Tak, nie zawsze chcemy Go dostrzec, ale On tam jest i czeka. Nigdy nie pokieruje nami wprost, nie poprowadzi za rękę, ale jest i czeka. Czeka na nas, na naszą modlitwę, na nasze otrzeźwienie, na nasze pokorne spojrzenie w górę… Pozwólmy Mu działać, po prostu zaufajmy i trwajmy przy Nim, a zobaczymy jak wiele dobrego może się w naszym życiu wydarzyć.

Jak rozmawiać z Bogiem?

Tak jak z Ojcem, prosto i szczerze. Bóg nie wymaga od nas niczego więcej, tylko byśmy byli szczerzy wobec siebie i innych ludzi. Ale też oczekuje od nas Miłości, Poświęcenia i Miłosierdzia wobec drugiego człowieka. Tylko wówczas nasza modlitwa ma sens, tylko wówczas Kościół będzie dla nas wsparciem i opoką. Człowiek nie jest stworzony do życia w samotności, człowiek to istota stadna i jeśli próbuje oddzielić się od innych ludzi, prędzej czy później gubi się w tym. My mamy kochać siebie nawzajem, w każdym człowieku musimy szukać czegoś dobrego. A jeśli dobrze będziemy szukać, na pewno znajdziemy.Trzeba tylko chcieć to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *