Dlaczego wiara jest ważna?

Religia

Written by:

Śmiało można założyć tezę, że świat współcześnie przeżywa pewien kryzys wiary. Liberalne wartości stoją w jawnej opozycji do uporządkowanego życia zgodnie z wolą Boga. Jest to trend, który bezwzględnie zyskuje na popularności. Wydaje się ludziom znacznie bardziej zachęcający, a im bardziej im się tak wydaje, tym bardziej utrwala się wizerunek religii jako dziedziny życia przestarzałej i nieszczególnie potrzebnej. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego tak nie jest.

Jedną z chorób cywilizacyjnych społeczeństwa XXI wieku jest depresja i nie jest to tak naprawdę przypadek, że fakt ten łączy się z postępującym na świecie ateizmem. Chwalmy Boga, bo Bóg jest niczym drogowskaz. Tylko On zapewnia prawdziwe poczucie bezpieczeństwa, któremu żadne ziemskie dobra nie są w stanie dorównać – a to dlatego, że żadne z nich nie jest w stanie przezwyciężyć śmiertelności. Bóg wie, co stanie się z nami po śmierci i rozsądnie jest to zaakceptować, co przesądzi o wielkiej wewnętrznej harmonii i nauczeniu się tego, jak cieszyć się swoim życiem.

Bóg to też jego wyznawcy, czyli społeczność kilku miliardów ludzi, którzy są gotowi w każdej chwili pomóc w potrzebie swoim braciom i siostrom. Należy być dumnym i otwarcie wyznawać Boga, nawet jeśli ogólnoświatowy trend zaczyna mówić inaczej. Dlatego, oprócz stron z wiadomościami ze świata, warto dodać do ulubionych stron internetowych również jakiś serwis katolicki, by wspierać tę najważniejszą dla każdego katolika społeczność oraz dokładać swoją cegiełkę do wielkiej inicjatywy zbawienia ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *