Gdzie spotkać Jezusa?

Msza święta

Written by:

Czy Jezus jest wśród nas? Oczywiście, że tak. Od ponad 2000 lat przygląda się nam i obserwuje, co czynimy ze stworzonym przez Jego Ojca światem. Są rzeczy, z których jest na pewno zadowolony, które człowieka rozwijają, wzbogacają, czynią po prostu szczęśliwym. Ale też i są takie, które tylko człowiekowi wydają się być przyczyną szczęścia. W ocenie Boga, w ocenie Chrystusa już niekoniecznie. Człowiek otrzymał od Boga możliwość samodzielnego myślenia i brania odpowiedzialności za swe czyny. Jednak nie wszystko co czynimy, jest miłe Bogu. Stąd obecność Chrystusa pośród ludzi jest kluczowa dla naszego przyszłego życia.

Gdzie najłatwiej spotkać Chrystusa?

Najłatwiej, ale też i jednocześnie najtrudniej spotkać Chrystusa w drugim człowieku. Jezus każdego z ludzi kocha równo, każdego zaprasza do siebie, każdego chce poprowadzić ku wieczności. Jednak ludzie często mijają się z Bogiem, nie dostrzegają Chrystusa. Msza Święta to takie szczególne miejsce, szczególny czas, gdy do Jezusa jest nam najbliżej. Tylko, trzeba chcieć i mieć odwagę w tym misterium uczestniczyć. Tam też najłatwiej dostrzec Chrystusa w drugim człowieku, czyli tam, gdzie biją gorące, kochające serca.

Czy Jezusa można trwale wyrzucić ze swego serca?

Cóż, z człowiekiem tak można postąpić. Można kogoś trwale znienawidzić i usunąć ze swego życia. Jednak z Chrystusem to już nie jest takie proste. On zawsze będzie czekał na Ciebie, będzie czekał na tę chwilę, aż zobaczysz, aż przejrzysz. Nigdy nie wiemy kiedy ta chwila nastąpi, ale Jezus i tak będzie czekał. Na każdego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *