Jak leczyć niestabilność stawu ramiennego?

Inne

Written by:

Z różnych powodów w naszym ciele dochodzi do problematycznych urazów lub schorzeń, które swoją specyfiką utrudniają codzienne poruszanie się lub funkcjonowanie. Tak samo jest z niestabilnością stawu ramiennego. Leczenie niestabilności stawu ramiennego jest jednak możliwe, a odpowiednio wykonywane może na nowo dać możliwość naturalnego funkcjonowania.

Dla kogo skierowane jest leczenie niestabilności stawu ramiennego?

Na niestabilność stawu ramiennego cierpią różne osoby w różnym wieku i specyfice życia. Jednym z najczęstszych przyczyn samej niestabilności, jest pewien uraz, który naruszył strukturę stawu lub kości. Wiąże się to z dużym bólem i możliwością na stałe uszkodzenia owego stawu. Nie jest to jednak jedyna możliwość związana z naruszeniem stawu ramiennego. Innym gronem osób, dla których skierowane jest leczenie niestabilności stawu ramiennego, to kobiety chorujące na osteoporozę, co potwierdzają informacje na http://sport-klinika.pl/zabiegi/zabiegi-operacyjne/leczenie-niestabilnosci-stawu-ramiennego/ . Brak odpowiednich składników mineralnych może przyczynić się właśnie do osłabienia stawów i kości, a co za tym idzie, do częstych kontuzji. Na strukturę stawu i jego stabilność, mają również wpływ takie czynniki, jak geny, przechodzenie pewnych chorób lub przyjmowanie niektórych leków. Wszystko, co może mieć realny wpływ na strukturę kości i stawów, może również wpłynąć na stabilność tego stawu.

Jak wygląda leczenie niestabilności stawu ramiennego?

Leczenie niestabilności stawu ramiennego polega zazwyczaj na jego usztywnieniu i przeczekaniu lub leczenie objawowego. Jeśli nie jest to jednak możliwe, to w grę wchodzi również leczenie chirurgiczne. Wówczas również należy usztywnić ramię za pomocą specjalistycznych usztywniaczy, a później rehabilitować, by odzyskać pełną sprawność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *