Jak żyć z wegańskim stylem życia?

Inne

Written by:

Weganizm to zmiana sposobu nie tylko jedzenia, ale samego stylu życia, gdyż zmusza nas ona do unikania produktów pochodzenia zwierzęcego. Warto podkreślić, że choć dotyczy to głównie żywności, to weganizm jako styl obejmuje również wszelkiego rodzaju półprodukty i produkty na przykład do mycie twarzy czy ciała, jak i szereg innych kosmetyków, czy też materiałów. W efekcie tego weganizm dla wielu osób budzi skrajne emocje, niemniej jednak jest znakomitym rozwiązaniem choćby na próbę w ramach detoksu swojego organizmu. Musimy jednak być świadomi, że decydując się na niego zrezygnujemy z szeregu bardzo istotnych mikro i makroelementów.

Z czego musimy zrezygnować przechodząc na weganizm?

Tak naprawdę przechodząc na wegański styl życia musimy być świadomi, że już nie zjemy ani grama mięsa. O ile jest to dość powszechne informacja to do tego dochodzą również ryby, jak i wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Innymi słowy jajka, nabiał (w tym sery i serki) oraz różnego rodzaju słodycze, które mogą na przykład zawierać żelatynę.

Żyjąc jako weganin – ser wegański violife

Gdy decydujemy się na styl życia jakim jest weganizm wcale nie musimy rezygnować z naszych ulubionych półproduktów. Wielu producentów oferuje różnego rodzaju zabiegi dzięki, którym możemy spożywać nadal nasze ulubione przysmaki. Doskonałym tego przykładem jest ser żółty, który normalnie pochodzi z mleka krowiego i jest odpowiednio przerobionym. W tym też przypadku możemy na przykład zakupić ser wegański violife, który jest wykonany z skrobi ziemniaczanej i kukurydzianej, i zawiera w sobie szereg specjalnych aromatów wegańskich pozwalających na to, aby był on jeszcze bardziej smaczny. Co ciekawe tego typu produkty również znakomicie się rozpuszczają więc sprawdza się on także na kanapki na ciepło. Przykład ten doskonale pokazuje żeby bycie weganinem wcale nie jest takie klasyczne i nie trzeba rezygnować ze swoich ulubionych przysmaków. Oczywiście pamiętajmy o tym, że zanim zmienimy tak radykalnie swój życia powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować i zawsze suplementować odpowiednią ilość mikro i makroelementów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *