Jakie jest zastosowanie druków 3d?

Inne

Written by:

Z dnia na dzień druk 3d znajduje coraz więcej zastosowania zarówno w części przemysłowej świata, jak i w części artystycznej, czy też konsumenckiej. Dobrze jest wiedzieć, na czym cały proces polega, aby nie czuć się wyobcowanym, ponieważ drukowanie przestrzenne staje się czymś podobnym do zwykłego druku na domowej drukarce.

Motoryzacja i lotnictwo

Najbardziej popularnym zastosowaniem drukowania przestrzennego jest produkowanie części zamiennych na podstawie dostarczonych do firmy projektów CAD lub części uszkodzonych. Jeżeli projekt jest już gotowy, to jeg wydruk może być odpalony natychmiastowo. Jeśli natomiast otrzymaliśmy do wglądu zniszczoną część, to do czasu całego procesu należy doliczyć ten związany ze skanowaniem produktu. Wszelkiego rodzaju wyprodukowane części muszą spełniać wszelkie wymogi firm reprezentujących poszczególnych klientów. Produkcja tego rodzaju wiąże się bowiem z ogromną odpowiedzialnością dotyczącą zarówno pasażerów, jak i obsługę maszyn lotniczych lub pojazdów czterokołowych.

Druk 3d w medycynie

Ta dziedzina jest druga co do popularności w sensie wykorzystywania w niej tak popularnego już dziś druk 3d. Ze względu na potrzeby wielu implantów i części protetyczne część wyspecjalizowanego sprzętu 3d zostało zaprzęgniętych do pracy typowo medycznej, która ma za zadanie zupełne spersonalizowanie konkretnych medycznych produktów niezbędnych do wykonywania zabiegów, czy też operacji różnego rodzaju. Zastosowanie druku 3d w medycynie estetycznej to strzał w dziesiątkę. Dzięki posiadaniu przemysłowej drukarki 3d nie trzeba czekać na większość implantów tak długo, jak jeszcze kiedyś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *