Jakie są sposoby na mokry kaszel?

Inne

Written by:

Początek infekcji to zwykle okres bardzo trudny zarówno dla nas samych, jak i dla otoczenia. Trudno jest poradzić sobie z napadowym kaszlem suchym, który męczy bez względu na porę dnia i to, czy nasze mieszkanie jest nawilżone i przewietrzone. Jednakże ten etap kiedyś ustępuję i rozpoczyna się czas kaszlu mokrego, który może być równie bardzo uciążliwy, jak ten pierwszy. Pastylki wykrztuśne to dobry sposób na radzenie sobie z tym drugim, najczęściej dużo bardziej uciążliwym kaszlem.

Jakie preparaty należy przyjmować na kaszel mokry?

To, jak możemy sobie pomóc w danej sytuacji, zależy przede wszystkim od zaleceń lekarza prowadzącego i tego, w jakim jesteśmy wieku, lub czy problem dotyczy nas, czy naszych dzieci. Dzieciom warto podawać wszelkiego rodzaju syropy, które nie tylko pomagają odkasływać zalegającą wydzielinę, ale również dobrze smakują, nie zrażając naszych maluchów do przyjmowania leków. Dorośli mogą się natomiast posiłkować pastylkami, które doskonale nawilżają gardło, dodatkowo również pomagając wykrztusić to, co w nim zalega.

Pastylki wykrztuśne – zasady przyjmowania

Nie od dziś wiadomo, że wszelkiego rodzaju leki wykrztuśnie mają na celu rozrzedzenie wydzieliny, która zalega w gardle po to, aby łatwiej ją było podczas kaszlu odkrztusić. Dobrze jest zdawać sobie sprawę, że po zażyciu takiej tabletki trzeba chodzić – leżenie jest zdecydowanie niewskazane. Ważną zasadą co do stosowania pastylek wykrztuśnych jest niezażywanie ich na 4h przed snem. W innym wypadku może to skutkować wzmożonym kaszlem w nocy. To samo tyczy się wszelkiego typu syropów wykrztuśnych. Również tych dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *