Po co nam modlitwa?

Modlitwa

Written by:

Otóż to, po co mamy się modlić? W zasadzie to tak samo, jakby zapytać po co oddychać. Modlitwa jest dla człowieka bardzo ważnym ogniwem łączącym go ze Stwórcą. I nie jest to tylko kwestia odklepania pewnych formułek, to kwestia osobistej rozmowy, refleksji i powierzenia Bogu naszych największych tajemnic duszy i ciała. Życie prawdziwego, uczciwego katolika bez modlitwy jest tak naprawdę niemożliwe.

O co i jak się modlić?

Na tym polu wielu z nas popełnia bardzo duże, wręcz podstawowe błędy. Najczęściej modlimy się o coś, o zdrowie, pomyślność, pieniądze, szczęście. Tylko, czy to jest właściwa postawa, czy ona pozwoli nam zauważyć owoce naszej modlitwy. Przecież Bóg wyposażając nas w zdolność samodzielnego myślenia i stanowienia o sobie, dał nam wolną wolę. I to On wie o tym, co dla nas jest dobre, potrzebne i rozwijające. Nie nam decydować zatem o tym o co prosimy i czego pragniemy. Modlić się i rozmawiać powinniśmy, ale nie decydować za naszego Stwórcę o łaskach, których będziemy doświadczać. To On wie, co jest dla nas dobre i to pomimo, iż w danym momencie wydaje nam się, tak po ludzku, zupełnie inaczej.

Gdzie się modlić?

W zasadzie odpowiedź bardzo prosta, ale często dla ludzi niewygodna. Kościół i modlitwa stanowią po prostu jedno, nie ma lepszego miejsca na modlitwę i na doświadczenie bliskiej obecności Boga. Tylko w Kościele znajdziemy Go najbliżej, wręcz na wyciągnięcie ręki. A czy chcemy Go tam odnaleźć, to już zupełnie inny temat. Często bowiem teoretycznie Go szukamy, ale raczej tak, by nie znaleźć….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *